fofo by LucinkArt

MgA. Saška Polarczyk

autorka a lektorka typologie MJ

E-mail

Dotazy pište sem:

Vaše údaje budou použity pouze pro zodpovězení vašeho dotazu dle zásad ochrany osobních údajů.

Váš e-mail bude použit podle zásad ochrany osobních údajů.

Kdo je Saška Polarczyk?

Jsem bývalá operní pěvkyně, vystudovala jsem zpěv a zpěvem jsem se živila v divadle už od 11 let. Celý život mi ale něco chybělo a potřebovala jsem zjistit, kdo jsem já bez vlivu mé rodiny, která silně formovala můj život.

K sebepoznání mi dopomohla astrologie, numerologie a typologie. V roce 2008 jsem potkala ruskou typologii socionika a začala jsem zkoumat nejen svůj typ osobnosti, ale celou typologii. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy nadobor švihnu se zpěvem (slibná kariéra s dobrým platem) a začnu vyvíjet nějaký seberozvojový obor. Ale osud tomu tak chěl a stalo se.

Socioniku jsem celou nastudovala ve všech dostupných jazycích, ale ve chvíli, kdy mi začaly chybět odpovědi, jsem se pustila do vlastního pátrání. Nazvala bych to empirickým výzkumem, který započal v roce 2009 a trvá doteď. A tak se z mého koníčku stala má nynejší profese a z mé původní profese stal koníček.

Stala jsem se typologem na plný úvazek a vyvíjím tento obor neustále. Mentální jazyky jsou nejnovější větev na poli všech typologií. Výzkumem a prací s typy osobnosí se zabývám každý den a neustále přináším nové poznatky v oblasti poznání a práce s typy osobností na poli osobního rozvoje, komunikace, patrnerských vztahů a výchovy dětí.

NĚCO VÍCE OSOBNÍHO

Miluju zvířata, takže jich mám doma opravdu hodně, jsem tak trochu srdcem i duší farmářka/chovatelka. Mám slepice, kachny, morčata, kočky a psa. Kromě zpěvu jsem samouk na klavír, hraju na mnoho nástrojů a zpívám středověké chorály Hildegardy z Bingenu. Ilustruju a kreslím všechny obrázky do Mentálních jazyků. Miluji čaj a čajovou kulturu. Nepiju alkohol ani kávu, nekouřím cigarety, nikdy jsem nebyla opilá a nepozřela jinou drogu než cukr. 🙂 

Jsem narozená 8. 12. 1983, znamení Střelec, ascendent v Panně. Jsem napůl Polka (proto to příjmení po tátovi), narozená v Českém Těšíně, odkojená Ostravou a bytostně srostlá s Rožnovem pod Radhoštěm.

Astrologií se zabývám hojně i v typologii, objevila jsem totiž souvislost mezi typy osobností a horoskopem. V typologii Human design jsem typ Generátor a tuto typologii vřele doporučuji všem. V Čínském horoskopu jsem vodní vepř (a sedí to). V numerologii se to liší, ale doporučuji knihu Tajná moc čísel od Moniky Ben Tabethové. 

V typologii Mentální jazyky jsem typ Požitkář etický, což je šikovný, praktický, leč velmi pomalý, tělesný introvert, který má ovšem neuvěřitelně ukecanou pusu díky extrovertnímu jazyku Herce.

.