Online kurz 

8 MENTÁLNÍCH JAZYKŮ

barevní panáčci

"Kolik jazyků umíš, tolikrát porozumíš."

 • Chcete se naučit říkat jednu věc různými jazyky, abyste se domluvili s více lidmi (partnerem, tchyní, dětmi)?
 • Chcete si umět překládat komunikaci a vědět, co se druhým lidem nejčastěji honí hlavou?
 • Chcete poznat vaše vrozené jazyky a zjistit, jestli jim druzí lidé rozumí?

 V ONLINE KURZU SE TO NAUČÍTE!

 

Ukázka:
Jak jednotlivé jazyky reagují, když se vám rozbije hrníček.

Klikněte na tlačítka jazyků a ukáže se vám odpověď.

KURZ BUDU OTEVÍRAT

na jaře 2022

Chcete být u toho?

JAK MŮŽETE UPLATNIT ZNALOST

8 MENTÁLNÍCH JAZYKŮ?

 • Potřebujete, aby vám druzí lidé lépe rozuměli? Chcete jednu věc umět říct více způsoby, ale nevíte jak? Znalosti jazyků jsou přesně k tomu účelu. Je to překladač mezilidské komunikace. Jako byste se naučili 8 světových jazyků a mohli bez obav cestovat po celé zemi. Dokážete si tak přeložit komunikaci druhých lidí a říct jiným jazykem, co potřebujete sdělit, aby vás pochopilo mnohem více lidí.

   

 • Je pro vás těžké pochopit, proč se v různých situacích nechováte vždy stejně? Proč se z milé holky stane v hádce emoční fúrie? Proč se dokážete bavit z očí do očí, ale když máte mluvit po telefonu, nevíte, co říct? Znalosti center vám objasní, kolik podob může mít jeden jazyk a jaké role hraje – je to jako v kuchyni umět připravovat mrkev na více způsobů (vařit, dusit, smažit, mixovat, strouhat do salátu atd.).

Mluvit všemi jazyky.

"Kolik jazků umíš,
tolikrát porozumíš."

Rozlišovat situace v chování.

Tímhle jazykem mluvím, tímhle sylším.

Překládat si komunikaci.

Chápat, jak to druzí lidé myslí, když mluví jinak.

Znát kompatibilní jazyky.

Které jazyky si lépe rozumí a jak se doplňují.

CO SE S MENTÁLNÍMI JAZYKY NAUČÍTE?

 • poznávat mentální jazyky v praxi
 • chápat chování druhých lidí
 • rozeznat různé způsoby komunikace
 • nesoudit druhé podle svého myšlení
 • znát slabinylimity typů osobností
 • nesrovnávat se s jinými lidmi
 • rozvíjet svou osobnost vědomě
 • přijmout sebe a druhé lidi

JAK KURZ PROBÍHÁ?

V online kurzu budou výuková videa a texty se základními charakteristikami jazyků.

V kurzu bude mnoho video ukázek, takže přímo vidíte, jak teroie vypadá v praxi. Vizuální studium vám tak pomůže si teorii ihned spojit s praxí a lépe si tak vše zapamatujete.

Ke všem videím máte neomezený přístup a můžete je studovat podle svého tempa. Učíme se na hovorových výrazech, skutečných situacích a na příbězích ze života. Všechno prakticky a názorně. Koukáme na reálné typy lidí na videích.

V kurzu najdete texty, charakteristiky, úkoly, kvízy a budete se moci ptát v komentářích.

PRO KOHO JE KURZ URČEN ? 

Online kurz je zde pro vaše osobní poznání a rozvoj. Můžete se v něm dozvědět něco nového o sobě a o lidech okolo vás.  Naučíte se poznávat jazyky v chování druhých a budete moci pracovat na zkoumání svých jazyků a jazyků svých přátel a rodiny. Kurz můžete sledovat pohodlně ze svého domova, svým tempem a kdykoliv se k videím a lekcím vracet.

MUSÍM MÍT FACEBOOK?

NE. Kurz je dostupný ve členské sekci
(přihlášení pro členy v menu).

Co říkají členové o kurzu:

Veronika Vitányi, účastnice kurzu:

 

"Pokud hledáte klíč k přijetí sebe a druhých,
tak tady ho určitě najdete.”

 

 

Renata:

"Mentální jazyky mi pomohly zjistit, kdo jsem a přestat se za to stydět.

Teď si můžu dovolit být jiná, než se ode mě očekává a nepřipadat si divně nebo nepatřičně. Už vím, že je to takhle v pořádku."

"Naučila jsem se ještě víc respektovat chování ostatních a vžít se do jejich role, nebo aspoň pochopit, proč to dělají tak, jak já bych to nikdy neudělala."

"Jsem typ, co u maločeho vydrží a školy jsem vždycky nesnášela.
"Mentály" mě ale dostaly!

Kurzy jsou úžasné, přehledné, zábavné, poučné. Ale hlavně, vše dokonale sedí a zapadá do sebe. Saška má všecko vypracované do nejmenších detailů. Zároveň má na všechny situace spoustu konkrétních příkladů – jak mezi svými blízkými, kde k dobarveni přidá celé příběhy, tak z řad znamých osobností. To velmi pomůže těm, kdo potřebuji teorii hned vidět na příkladu."

Veronika:

"Díky kurzům jsem začala líp a líp rozumět lidem ve svým okolí a dokonce líp akceptovat některé příbuzné, které jsem dřív nemusela. Dost jsem vylepšila a zpříjemnila pár svých vztahů. Kdykoli hrozí nějaký konflikt, hned mi v hlavě naskočí automatický překladač, který rozpoznává typy vyjadřování toho druhého a detekuje, co že mi to vlastně konkrétně brnká na nervy a proč.

Takže kdo má v životě jakékoli zbytečné konflikty (což jsou možná skoro všechny), tak je obrovská šance, že při správném použití MJ se jich zbaví."

Michela Hesounová, účastnice kurzu:

 

"Mentální jazyky přináší mír."

"Z online kurzu Mentálních jazyků jsem nadšená.
V něčem mi otevřel oči, v něčem potvrdil mé tušení a hlavně mi dal formu a řád, pojmenování, vysvětlení i popis pro sebe i pro ostatní. Hned se cítím lépe, že díky tomu víc chápu, proč si nemusím brát věci osobně a jsem štastná, že pestrost existuje a je to přirozené."

"Ačkoliv zatím jen odhaduji typ svůj i ostatních, tak i v rodině něco polevilo. I že syn miluje peníze a já díky kurzu vím, že není nutně strýček skrblík v negativním smyslu. Dcerka zase věci hodně viditelně emočně prožívá. A já díky Mentálním jazykům mám další argument, proč je to normální."

"Mám naději, že se vzájemně všichni lépe pochopíme a uslyšíme a přestaneme hledat jeden správný způsob žití, ale užijeme si pestrost a jedinečnost a tím pádem opravdovou svobodu."

KDO JE AUTORKOU A LEKTORKOU KURZU?

MgA. Saška Polarczyk

Více než 11 let se věnuji osobnímu rozvoji, výzkumu lidských povah a struktur osobností. Jsem autorkou Mentálních jazyků, což je zcela nová vývojová větev na poli typologie. Vyvinula jsem Mentální mapu©, vedu online kurz a pomáhám lidem pochopit sebe i druhé, přijmout odlišnosti a zlepšit komunikaci.

"Kolik jazyků umíš, tolikrát porozumíš."

Ivana Franková, účastnice kurzu:

Co se vám v kurzu líbilo?
Všechno je pro mě obohacující a mám ráda Váš veselý a vtipný projev, u videí se často i nahlas směju :))

Jaké téma nebo problém vám kurz pomohl vyřešit?
Pomohl mi vyřešit, proč se s někým např. nemohu shodnout nebo si porozumět. Hlouběji si uvědomit svoje priority a přirozené chtíče, vlastnosti, a nemyslet si, že je to špatně a stát si za tím.

Co jste se v kurzu naučila?
Rozpoznávat jednotlivé jazyky. Vědět, které aspekty patří ke kterému jazyku. Jak to může vypadat, když se potkají různé typy, jak se (ne)chápou a jak můžou (ne)fungovat a proč. Taky to, že nejsem špatně, když něco nějak mám – jinak než ostatní nebo jinak, než je obecně společností přijímáno.

Proč byste jej doporučila jiným lidem?
Aby více chápali druhé, jaké jazyky používají a proč. A aby si přestali myslet, že jsou ostatní divní. 🙂

Čím vás znalost Mentálních jazyků obohatila v životě?
Tím, že už vím (i když s tím ze svého pohledu třeba vůbec nesouhlasím), proč někdo něco dělá nebo nedělá. Díky MJ tedy dokážu druhým více rozumět a logicky si to vysvětlit pomocí MJ, více je chápu.

Co by vám v životě chybělo, kdybyste neznala Mentální jazyky?
Chápání druhých (ať už stejných nebo jiných typů); zkoumání, jaké jazyky zrovna někdo používá a zapojuje, jakým jazykem mluví.

"Už chápu myšlení ostatních lidí a snažím se je tak rychle nehodnotit a hlavně jim hned nevynadat a nelajnovat jim život. Je to skvělá možnost dozvědět se o chování, jednání a myšlení nejen svém, ale hlavně lidí ve svém okolí. A také jsem získala návod, jak s nimi jednat a v klidu se domluvit!"
Míša V.
"Čím víc toho o MJ zjišťuji, tím víc mě to baví a zajímá. Daří se mi lidi nehodnotit, nesoudit a chápat, že ke každému je potřeba přistupovat jinak. Hodně mi to pomohlo pochopit moje děti. Kurz bych určitě doporučila. Člověk pak začne na druhé lidi pohlížet trochu jinou optikou a začne více chápat, že to druzí nemusí mít stejně jako on."
Jitka K.
"Dobrý den, moc děkujeme za nové video o bojovníkovi! Je skvělé, pomohlo nám víc, než všechny dosavadní kurzy a knihy (Nevýchova, Respektovat a být respektován atd. - nic nezabírá) a my se necítíme být až tak neschopnými rodiči."
Jana L.