Co to je Mentální Mapa ©

Když si zlomíte nohu, doktor vám udělá RTG a řekne vám, kde je problém. Když je vám ale psychicky zle, za kým půjdete, aby se vám podíval do hlavy? Kdo nebo co najde a vyfotí „zlomenou nožičku“ vašeho já?

Nejen nohu, ale také mysl člověka je možné vidět jako pod rentgenem, který nám ukáže, kde je naše slepé místo v psychice, čemu se bráníme, co nás stresuje a co motivuje, co jsou naše podvědomé sny. A poté můžeme uchopit i velmi křehkou věc, jakou je naše mentalita.

Mentální Mapa © je diagram, který ukazuje, jakými jazyky mluví naše mysl. Je to struktura lidské psychiky, která ukazuje vědomé a podvědomé jazyky, které ovlivňují to, jak vnímáme realitu.

Mapa může být na první pohled složitá, ale ve skutečnosti není těžší než sudoku. Když v ní umít číst, ukáže vám:

  • jaký jazyk používáte, když se bráníte
  • na co slyší naše podvědomí
  • jak vidíte sebe sama
  • s jakou představou o sobě sam se ztotožňujete
  • proč se vám plete introverze s extroverzí
  • co vás vnitřně motivuje
  • co vaši psychiku dlouhodobě poškozuje
  • jak se léčit a kultivovat svůj typ

a mnoho dalšího…

Mentální Mapa © je skutečně mapa toho, jak se rozhodujete v otázkách rozhodování, čím se řídíte, jak komunikujete. Co se děje ve vaší mysli a jak to vědomě ovládat. Mapa vám neříká, co máte dělat, ale je schopná vám říct: „Když půjdeš tudy, bude tě to stát více sil, ale třeba se něco naučíš,“ anebo „Tady se příliš nespoléhej na svůj odhad, zatímco zde sám sobě můžeš plně věřit.“

Mentální Mapa © se skládá z osmi center, čtyř kvadrantů, dělí se na vertikální a horizontální poloviny a jsou v ní procenta síly jazyků. Mapa na obrázku je prázdná, nejsou v ní vidět jednotlivé jazyky, ale už takto sama o sobě představuje struktru, která je startovacím bodem pro každého člověka: všichni máme nějaké slepé místo v psychice, každý se nějak bráníme, každý se něčím řídíme. Struktura mapy je dokonalá a je v ní mnoho vrstev, které na první pohled vypadají složitě a některé vrstvy bez podrobného výkladu nejdou ani vidět, například pohyby, které se v mapě odehrávají.

Díky Mentální Mapě © dokonce víme, proč nám v jiných typologických testech nevychází správně náš typ, proč si o sobě myslíme, že jsme introvert, i když jsme extrovertem. Mapa toto vysvětluje a dokáže nám dát odpovědi na víceméně každou situaci našeho života.

Jakmile do Mentální Mapy © vložíme 8 mentálních jazyků ve správném pořadí, uvidíme daný typ, pro který je tato kombinace jazyků výchozí. A podle toho teprve můžeme vědět, jestli jsme typ Bojovník nebo Filozof, jestli jsme introvertní či extrovertní (a jak se to v nás střídá a projevuje), jestli jsme fixní nebo flexibilní typ.

O Mentální Mapě © se učíme ve 3. třídě online kurzu, kde si vysvětlujeme konkrétní nastavení všech 16 typů. Pokud se chcete zapojit, přihlaste se do kurzu a studujte s námi. 🙂

.

Váš e-mail bude uschován podle zásad zpracování osobních údajů.